05/12/2019

  Green Factory Lokalnym Darczyńcą Roku 2019

  Green Factory Lokalnym Darczyńcą Roku 2019

  26 listopada 2019 roku podczas uroczystej Gali Banków Żywności zostały wręczone Nagrody im. Jacka Kuronia, które są przyznawane dla firm lub instytucji, które dostrzegają potrzeby drugiej osoby i pomagają Bankom Żywności, wspierając działania na rzecz zmniejszania problemu niedożywienia i marnowania żywności w Polsce. To podziękowanie za wysiłek i zaangażowanie zainwestowane w pomoc potrzebującym.
  Gala odbyła się w Centrum Olimpijskim w Warszawie i została objęta Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy oraz Małżonki Prezydenta Pani Agaty Kornhauser-Dudy.
  Główną nagrodę w kategorii Lokalny Darczyńca Roku otrzymała firma Green Factory. Współpracujemy z Bankiem Żywności w Ciechanowie od 9 lat przekazując średnio 3 razy w tygodniu różnorodne warzywa, m.in. mixy sałat, rukolę, roszponkę, seler naciowy, jarmuż, sałatę rzymską. W samym 2019 roku przekazaliśmy do Banków Żywności ok. 75 ton warzyw, tym samym wprowadzając do żywienia potrzebujących wiele cennych składników odżywczych i witamin.

  Jest to dla naszej spółki nagroda bezcenna, bo honoruje tak bardzo nasze drobne inwestycje w pomoc potrzebującym. Nagroda ta tylko motywuje nas do dalszej pracy. – mówił w imieniu Zarządu Green Factory Wojciech Gardocki.

  Banki Żywności wspierają pomocą żywnościową na masową skalę 3500 organizacji dobroczynnych w Polsce, m.in. świetlice, ogniska wychowawcze dla dzieci, domy dziecka, domy samotnej matki, jadłodajnie i inne organizacje, które prowadzą zbiorowe żywienie bądź przekazują żywność bezpośrednio osobom potrzebującym. Dzięki temu z pomocy żywnościowej systematycznie korzysta około 1,6 mln osób w potrzebie, będących podopiecznymi tych organizacji.